Soutěž na inovaci expozice

Máte nápad, jak svůj výzkum představit studentům středních a základních škol? Chcete vytvořit exponát, díky kterému studenti lépe pochopí váš obor? Chcete být součástí vzdělávacího centra Didaktikon?


Univerzita Karlova v rámci projektu Hyb4City ve spolupráci s Odborem vnějších vztahů RUK vyhlašuje 2. ročník soutěže na inovaci a realizaci části interaktivní popularizační vědecké expozice navázané na vzdělávací aktivity ve vzdělávacím centru Didaktikon.


Více informací a kompletní znění soutěže


Vzdělávací centrum Didaktikon vzniklo v rámci spolupráce mezi UK a Kampusem Hybernská z.ú. Jedná se o místo určené k experimentování a učení se hrou. Hlavním cílem Didaktikonu je vzdělávat heuristickou metodou, tedy metodou řízeného objevování. Centrum Didaktikon je unikátní v tom, že na jednom místě sdružuje celou škálu oborů UK. Svým charakterem je centrum mezioborové.


Hlavním cílem soutěže je podpořit projekty, které přinesou nejrůznější demonstrační exponáty a experimenty v podobě modelů, videoprojekcí, virtuální reality, her, naučných panelů, mobilních aplikací a na ně navazujících dalších didaktických aktivit, například popularizačních přednášek, workshopů, aktivních dílen a her.

Základní přehled a termíny


Celková alokace na tuto výzvu činí maximálně 500 000 Kč vč. DPH.

Maximální podpora na jeden nový projekt je 150 000 Kč vč. DPH.

Maximální podpora na inovace jednoho stávajícího projektu je 50 000 Kč vč. DPH.


Příjem přihlášek: 16. června 2023 – 31. července 2023


Předpokládaná instalace/realizace exponátu v prostoru Didaktikonu:

realizace nového exponátu: říjen 2023 – srpen 2024,

inovace stávajícího exponátu: říjen 2023 – prosinec 2023.


Poslední změna: 19. červen 2023 15:26 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám