Umění

Vyberte si z nabídky vzdělávacích programů a objednejte se prostřednictvím rezervačního systému.


Jak workshopy vypadají, se můžete podívat v našem fotoalbu.


Volné termíny a přihlašovací formulář

Workshopy

Pop-art

1. stupeň ZŠ (60 minut)

Obsahem této barevné lekce je představení uměleckého směru pop-art, který vznikl ve Spojených státech v 50. letech 20. století. Úvod hodiny je zaměřen na barvy jako takové, tedy barevné spektrum, barvy kontrastní a doplňkové. Následuje poznání významných představitelů proudu (A. Warhola a R. Lichtensteina) a jejich práce. Lekce je zaměřena jak na individuální tvorbu, tak na skupinovou práci.


Surrealismus ve výtvarném umění

1. stupeň ZŠ (60 minut)

Cílem této lekce je seznámení se s pojmem „surrealismus“ a především jeho představiteli ve výtvarné oblasti. Vybranými autory, jejichž díla budou žákům představena, jsou malíř, sochař a grafik Joan Miró a malíř Salvador Dalí. Náplní hodiny je, mimo jiné, zkusit si tvorbu v duchu tohoto proudu formou zábavné hry, prezentovat ji a zároveň interpretovat tvorbu ostatních.


Emoce - V Hlavě

1. stupeň ZŠ (60 minut)

Jaké jsou naše emoce a jak je promítali do své práce umělci? Během worskopu se účastníci seznámí se základními pěti emocemi a naučí se je vnímat v rámci uměleckých děl známých umělců. Seznámí se také stručně s životopisy vybraných z nich a způsobem, jakým vkládali své emoce do své tvorby. Aktivita je doplněna průběžnou reflexí nad vlastními emocemi.


Ponti

1. stupeň ZŠ (60 minut)

Zážitkový workshop ponti // mosty, zve k přemostění v čase o tisíce let zpět, a v prostoru o tisíce na jih, do severní Itálie


Je zaměřen na rozvoj imaginace, komunikačních dovedností, naslouchání i pozorování, v oblasti znalostí pak prohloubí účastníkům povědomí o počátcích evropské civilizace, o životech lidí žijících na pomezí doby lovců a sběračů a zemědělců.

Díky sugestivní a propracované instalaci sestávající z videoprojekcí pozdně pravěkých a raně starověkých rytin, grafik těchto rytin, předmětů, výpovědí “autora/umělce”, kterého ztvárnil Jiří Kniha a mnoho dalšího, získají účastníci vhled do této zajímavé, dávné doby. V rámci workshopu účastníci vytvoří vlastní rytiny, které následně budou promítat a vytvářet tak vlastní “výstavu” a rozšíří své znalosti nejen v oblasti dějin, geologie i výtvarného umění.


Jsem součástí přírody nebo jejím pozorovatelem?

2. stupeň ZŠ (60 minut)

střední školy (90 minut)

Může něco tak úžasného jako mrak, lidské tělo, semínko nebo galaxie vzniknout jen šťastnou náhodou? Jsem součástí přírody nebo jejím pozorovatelem? Jaká je hranice mezi mnou a prostředím, které mne obklopuje? Na tyto a mnohé další otázky se pokouší hledat odpovědi environmetální estetika.


Volné termíny a přihlašovací formulář
Poslední změna: 12. březen 2024 18:11 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám