Biologie a chemie

Vyberte si z nabídky vzdělávacích programů a objednejte se prostřednictvím rezervačního systému.


Jak workshopy vypadají, se můžete podívat v našem fotoalbu.


Volné termíny a přihlašovací formulář

Workshopy

Chemické pokusy

1. stupeň ZŠ (60 minut)

2. stupeň ZŠ (60 minut)

střední školy (90 minut)

Chemie je okouzlující obor, který dokáže překvapit svou rozmanitostí. V našem workshopu si vykouzlíte tajný nápis pomocí neviditelného inkoustu, vysvětlíme si zázračné změny barvy v reakční baňce, vypěstujeme si společně roztodivnou chemickou zahrádku a názorně si ukážeme vznik komplexních sloučenin kovu.


Program zajišťují Přírodovědci.cz.


Po stopách zločinu

1. stupeň ZŠ (60 minut)

2. stupeň ZŠ (60 minut)

střední školy (90 minut)

Vypravte se se svou třídou na Místo činu! Jedná se o hodinový workshop s detektivní tematikou. Zábavnou formou se děti dozvědí, jak se zajišťuje místo činu. Posléze se přesunou do laboratoře, kde se důkazy z místa činu zpracovávají. Na základě výkladu o daktyloskopii a DNA si mohou vyzkoušet odebírání otisků a také si zjednodušeným postupem vyizolovat a odnést domů svoji vlastní DNA.


Program zajišťují Přírodovědci.cz.


Smysly

1. stupeň ZŠ (60 minut)

2. stupeň ZŠ (60 minut)

střední školy (90 minut)

Prozkoumejte možnosti a omezení lidských smyslů během interaktivního workshopu. Otestujte si své vlastní smysly a porovnejte je s překvapivými schopnostmi některých druhů zvířat. Během workshopu se žáci zážitkovým způsobem seznámí se smysly. Dostanou základní informace o jednotlivých smyslech a prohlédnou si smyslové orgány na anatomických modelech. V čichovém a hmatovém kvízu poznají, jak náročné je poznat různé vůně a určit tvary předmětů poslepu, jen s využitím hmatu. Na optických klamech se přesvědčí, jak nás mozek „obelhává“ a vidí někdy i věci, které ve skutečnosti neexistují. Budou si také moci otestovat svůj barvocit a zapojí se i do dalších aktivit.


Program zajišťují Přírodovědci.cz.


Systematika dinosaurů

2. stupeň ZŠ (60 minut)

střední školy (90 minut)

Dinosaury zná každý, ale víte, kde se tu vzali? Podíváme se na svět dinosaurů z evolučního úhlu pohledu. Vrátíme se o 231 milionů let zpátky do minulosti k prvním dinosaurům. Budeme pokračovat přes „zlaté období“ dinosaurů a ukážeme si jednotlivé skupiny a jejich příbuznosti. Skončíme před 66 miliony let katastrofickým vymírání, kdy všichni dinosauři zmizí. Nebo nezmizí tak úplně?


Spojení umělé inteligence a chemie

střední školy (90 minut)

Seminář nabídne studentům pohled do světa propojení umělé inteligence a chemie Účastníci získají představu o tom, co je kvantová chemie a jak lze využít programování v chemii. Na konci semináře budou studenti rozumět základním principům neuronových sítí a strojového učení (machine learning).


Chemie v průmyslu

střední školy (90 minut)

Seminář se zaměřuje na důležitou roli chemie v průmyslu a její vliv na inovace a udržitelnost. Studenti se dozví o nejrůznějších moderních metodách, technologiích a procesech, které hýbou chemickým průmyslem. Na konci semináře budou studenti odcházet s rozšířenými znalostmi z oblasti analytické chemie, respektive s detailními znalostmi o metodách jako jsou plynová chromatografie a další.


Volné termíny a přihlašovací formulářPoslední změna: 12. březen 2024 18:12 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám