Vítejte na místě činu!
Řešitelé:

Přirodovědci.cz

tým Didaktikonu


Pojďte si vyzkoušet, jak je to skutečně s vyšetřováním na místě činu! Staňte se na chvíli forenzním detektivem a vyzkoušejte si, jak se zajišťuje místo činu, na co nesmí detektiv zapomenout a jaké jsou jeho pracovní pomůcky. Vyzkoušíte si například odebírání otisků, které si budete moci odnést domu. Pro školy je možné objednat doplňkový program s izolací DNA.


Aktivity pro školy napojené na exponát

Po stopách zločinu

Vypravte se se svou třídou na Místo činu! Jedná se o hodinový workshop s detektivní tematikou. Zábavnou formou se děti dozvědí, jak se zajišťuje místo činu. Posléze se přesunou do laboratoře, kde se důkazy z místa činu zpracovávají. Na základě výkladu o daktyloskopii a DNA si mohou vyzkoušet odebírání otisků a také si zjednodušeným postupem vyizolovat a odnést domů svoji vlastní DNA.

vhodné pro:

1. ZŠ, 2. ZŠ, SŠ


Chemické pokusy

Chemie je okouzlující obor, který dokáže překvapit svou rozmanitostí. V našem workshopu si vykouzlíte tajný nápis pomocí neviditelného inkoustu, vysvětlíme si zázračné změny barvy v reakční baňce, vypěstujeme si společně roztodivnou chemickou zahrádku a názorně si ukážeme vznik komplexních sloučenin kovu.

vhodné pro:

1. ZŠ, 2. ZŠ, SŠ


Smysly

Prozkoumejte možnosti a omezení lidských smyslů během interaktivního workshopu. Otestujte si své vlastní smysly a porovnejte je s překvapivými schopnostmi některých druhů zvířat. Během workshopu se žáci zážitkovým způsobem seznámí se smysly. Dostanou základní informace o jednotlivých smyslech a prohlédnou si smyslové orgány na anatomických modelech. V čichovém a hmatovém kvízu poznají, jak náročné je poznat různé vůně a určit tvary předmětů poslepu, jen s využitím hmatu. Na optických klamech se přesvědčí, jak nás mozek „obelhává“ a vidí někdy i věci, které ve skutečnosti neexistují. Budou si také moci otestovat svůj barvocit a zapojí se i do dalších aktivit.

vhodné pro:

1. ZŠ, 2. ZŠ, SŠPoslední změna: 16. říjen 2023 17:09 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám