Historie

Vyberte si z nabídky vzdělávacích programů a objednejte se prostřednictvím rezervačního systému.


Jak workshopy vypadají, se můžete podívat v našem fotoalbu.


Volné termíny a přihlašovací formulář


Workshopy

Dobrodružná plavba po Nilu

1. stupeň ZŠ - od 3. třídy (60 minut)

2. stupeň ZŠ (60 minut)

V rámci naší výpravy se nejprve podíváme do egyptského města a zjistíme, jak vypadal každodenní život starých Egypťanů. Poté poplujeme do chrámu a dozvíme se, jak správně probudit boha. Následně poplujeme předat obětiny do pyramidového komplexu krále. A na návštěvu se zajdeme podívat i do soukromé hrobky. Na závěr naší plavby se podíváme na pohřebiště posvátných zvířat a naučíme se, jak mumifikovat rybu.


Staň se i ty písařem!

1. stupeň ZŠ - od 3. třídy (60 minut)

2. stupeň ZŠ (60 minut)

Chcete proniknout do tajů hieroglyfického písma? Chcete se dozvědět, jak se žilo písařům ve starověkém Egyptě? A chcete si přeložit kus starověkého papyru? Pak neváhejte a přijeďte na návštěvu do Domu života!


Egyptská archeologie pod lupou

1. stupeň ZŠ - od 3. třídy (60 minut)

2. stupeň ZŠ (60 minut)

Jak vypadá práce archeologa v Egyptě, co všechno musí umět, jak se na výzkum připravit? Jak takový výzkum vůbec vypadá a co vše je potřeba udělat, když se něco zajímavého najde? Některé předměty mohou být oříškem a nemusí být úplně jednoduché rozeznat, co vlastně archeolog našel. Přijďte si s námi vyzkoušet, jak taková práce v Egyptě vypadá a co obnáší. Mimo různé praktické dovednosti spojené s výzkumem, vás čeká i hra s neobvyklými nálezy a rozeznávání jejich funkce.


Výprava na Olymp a zpět

1. stupeň ZŠ - od 3. třídy (60 minut)

2. stupeň ZŠ (60 minut)

V rámci našeho putování se podíváme na to, jak vypadal řecký pantheon, kdo byli jeho hlavní představitelé a jaká dobrodružství prožívali. Poté se sneseme mezi smrtelníky a zavítáme návštěvu do řeckého chrámového okrsku a řekneme si více o tom, jak lidé uctívali bohy a jak se slavily řecké svátky.


Antický Řím v našich životech

1. stupeň ZŠ - od 3. třídy (60 minut)

2. stupeň ZŠ (60 minut)

Antické Řecko a Řím položily základ, na kterém později vyrostla naše západní civilizace. Stopy antického Říma a jeho kultury můžeme dodnes nacházet v mnoha oblastech našich životů. Latina pronikla téměř do všech světových jazyků, s římskými číslicemi se potkáváme na každém kroku, římské provincie se staly základem některých evropských států a římské právo je základem právních kodexů mnoha států. Římané přispěli naší civilizaci i mnoha technickými znalostmi a římské umění je zdrojem inspirace až do dnešních dnů. V průběhu workshopu si spolu dědictví starověkého Říma projdeme a s pomocí interaktivních úkolů si rozšíříme své znalosti o této fascinující starověké kultuře.


Volné termíny a přihlašovací formulář


Poslední změna: 5. duben 2024 14:35 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám