26. 5. Exkurze na Právnickou fakultu


Přijďte si vyzkoušet simulovaný soud na vlastní kůži!


Žáci si mohou v prostorách Právnické fakulty vyzkoušet průběh soudního řízení. Na základě zaslaných materiálů si rozdělí role soudců, státních zástupců, obhájců a jiných osob zúčastněných na řízení a posléze v simulované soudní síni na Právnické fakultě případ sehrají. Na zdárný průběh jednání i následnou reflexi dohlédnou studenti fakulty.


Co je simulovaný soud?

Simulovaný soud, nebo anglicky moot court či mock trial, je praktická forma výuky práva. Jednotliví studenti si v inscenovaném soudním jednání zahrají soudce, státní zástupce, obhájce, obžalované i svědky. Jedná se o formu divadla, kde herci jsou zároveň diváky. Svou povahou připomíná také metodu larp.


Proč zařadit simulovaný soud do výuky?

Žáci mají možnost si vyzkoušet právo v praxi, a to pod vedením studentů fakulty. Jako soudci si sami vyzkouší řídit jednání, poučovat svědky a klást vyslýchaným otázky. Státní zástupci zformulují obžalobu na základě vlastního posouzení zadaného případu a obhájci se pokusí nalézt argumenty svědčící ve prospěch obžalovaného. Kromě znalostí z oboru práva si tak žáci procvičí i komunikační a argumentační schopnosti. Praktická forma výuky je zároveň zábavná a všeobecně vítaná změna ve výuce.


Více informací naleznete zde.


Program je koncipován jako celodopolední workshop pro jednu třídu.

V případě zájmu o tento program nám napište na e-mail


PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENOPoslední změna: 15. květen 2023 15:58 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika

didaktikon@cuni.cz


Jak k nám