19. 5. Den s přírodovědou

Program zajišťují odborníci z Přírodovědecké fakulty. Studenti si postupně projdou všechna stanoviště a zároveň se všichni prostřídají na workshopu Po stopách zločinu. Maximální kapacita je 100 studentů.


V případě zájmu o tento program nám napište na e-mail


Program probíhá od 9:00 do 13:00 s přestávkami.


maximální kapacita: 100 studentů

volná místa: plná kapacita

studenti se protočí na jednotlivých stanovištích a vyzkouší si všechny aktivity

Po stopách zločinu (workshop)

Geolab (kvízy a hry)

Chemikova zahrádka (workshop)

Lidské a zvířecí smysly (workshop)

Sběratelé kostí (workshop)

Minerály pod mikroskopem (workshop)


Po stopách zločinu

Workshop

Vypravte se s námi na Místo činu! Zábavnou formou se děti i dospělí dozvědí, jak se zajišťuje místo činu. Na základě krátkého výkladu si pak můžete vyzkoušet vyizolovat svoji vlastní DNA, kterou si pak můžete odnést domů

Geolab

Kvízy a hry

GEOLAB - přijďte si vyzkoušet geografické hry a kvízy. Čekají na vás mapy, letecké snímky, věkové pyramidy a spoustu dalšího.

Chemikova zahrádka

Workshop

Chemici si pro studenty připravili zábavný workshop, v rámci kterého si můžete připravit tzv. chemikovu zahrádku, tedy nechat vyrůst barevnou zahrádku z různých chemikálií. Zahrádku si pak můžete odnést domů jako suvenýr.

Lidské a zvířecí smysly

Workshop

Zajímá Vás, jak fungují lidské smysly? Chcete si otestovat své schopnosti na vlastní kůži? Naši lektoři Vám poodhalí tajemství fungování lidských smyslů, dozvíte se zajímavosti o lidském těle a prohlédnete si smyslové orgány na anatomických modelech. Připravili jsme pro Vás také řadu úkolů, ve kterých můžete prověřit své vlastní smysly. Přijďte si vyzkoušet optické klamy, otestovat svůj čich a barvocit.

Sběratelé kostí

Workshop

Láká Vás práce forenzního antropologa? Jak lze z kosterních pozůstatků zjistit, komu patřily? Od zkušeného antropologa získáte řadu informací o lidském těle, které pak sami využijete při sestavování modelu kostry. Probereme s vámi mezipohlavní rozdíly, změny na kostech v průběhu růstu a stáří, dopady vážných onemocnění či zranění a mnoho dalšího. Některé změny a defekty budou prezentovány na skutečném antropologickém materiálu.

Minerály pod mikroskopem

Workshop

Víte, že křemen nemusí pouze čirý, ale může být fialový, růžový nebo hnědý? Diamant je stejně jako grafit chemicky uhlík, jak je to možné? Minerály jsou také základní stavební složkou hornin. Poznáte je? Přijďte se za námi podívat a prozkoumejte krásy neživé přírody zblízka na vlastní oči!


Poslední změna: 10. květen 2023 16:15 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám