Proběhlé výstavy

Třetí rozměr papíru2

Výstava reliéfní grafiky z tvorby Davida Linka, který se této specifické technice věnuje již déle než 25 let a obohatil ji o řadu vlastních postupů. Tato reliéfní grafika je určená především pro těžce zrakově postižené, kteří ji vnímají hmatem. Výstava ukazuje malý výřez z některých témat, která byla použitá jako ilustrace do kalendářů, průvodců po památkách, učebnic a dalších materiálů sloužících ke vzdělávání hendikepovaných. Protože hmatové ilustrace jsou určeny především pro nevidomé, vlastní grafika je pouze v čistě bílé barvě. Z toho důvodu bylo do výstavy zařazeno i množství forem používaných k výrobě reliéfní grafiky které nejen dobře ilustrují způsob práce s reliéfem, ale jsou i vizuálně atraktivní.


Výstavu můžete v Didaktikonu navštívit od 1. 3. do 18. 5.


Termín vernisáže: 14. 4. 2023
Czech Wiki Photo 2022

Čtvrtý ročník soutěže o nejlepší fotku nahranou na svobodné úložiště Wikimedia Commons zná své oceněné. V rámci soutěže Czech Wiki Photo 2022 vznikly skvělé snímky, které jste si mohli prohlédnout od 13. 1. do 28. 2. 2023 v Didaktikonu Kampusu Hybernská. Více o výstavě najdete zde.


Termín vernisáže: 13. 1. 2023 od 18:00


Největší výroční událost Wikimedia ČR – tentokrát v Didaktikonu Kampusu Hybernská. Přijďte si prohlédnout nejlepší svobodné fotky ze soutěže Czech Wiki Photo 2022, poslechnout debatu odborníků a pobavit se na Slam poetry pro Wikipedii a vzdělávání.


Potkejme se osobně a oslavme spolu svobodné informace pro všechny.


Program

16:00 Debata svobodné licence a online databáze

18:00 Vernisáž výstavy Czech Wiki Photo 2022

19:00 Slam poetry pro Wikipedii a vzdělávání Cíl projektu

Věříme, že si toto často opomínané období zaslouží mnohem více pozornosti, a to nejen ve školách, ale i na Wikipedii. Pojďte společně dotvářet největší volně dostupnou encyklopedii na světě! Vytvořte článek, naskenujte fotky z rodinného archivu, doplňujte informace. Každá editace se počítá!


Odkaz na registrační formulář


Více informací zde
V kategorii Vytvořeno člověkem se na 1. místě umístila a absolutním vítězem ročníku CWP 2022 se stala fotografie Závrt v Moravském krasu od Michala Daneše.

Poslední změna: 6. září 2023 14:33 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika

didaktikon@cuni.cz


Jak k nám