• Odpolední kurzy

Odpolední kurzy

Zajímá tě věda a chceš si vyzkoušet, jaké by to bylo studovat některý z oborů na Univerzitě Karlově? Ještě nevíš, jestli tvůj vysněný obor je pro tebe ten pravý? Máš unikátní možnost vyzkoušet si to v jednom z šesti našich kurzů.


Kurzy budou probíhat pravidelně v období od února do června.


Cena je 1000 Kč za pololetí.


Vyplňte předběžnou přihlášku


Kurzy pro žáky druhého stupně ZŠ

Staň se přírodovědcem

Přírodovědecká fakulta nabízí kroužek všem zájemcům o živou i neživou přírodu. Během pololetí se zájemci seznámí s běžnými vědeckými postupy, experimenty i novými zajímavými přístupy ze všech vědních odvětví, která se na fakultě učí - biologie, chemie, geografie, geologie a ochrana životního prostředí. Zpracovávání dat pomocí starých map i moderních GPS přístrojů, spojení chemie a umělé inteligence, problematika klimatických změn, geologických katastrof, terénní cvičení. S námi se stanete přírodovědcem!

Kurz se koná každou středu od 16:00 do 17:30.

Připrav se na kariéru vesmírného průzkumníka

Sníš o tom stát se astronautem, raketovým inženýrem nebo vědcem, který bude zkoumat nejtajemnější zákoutí kosmu? A už víš kde a jak započít svou vesmírnou kariéru? Během kroužku se žáci druhého stupně základních škol seznámí s fakty, které by měl každý budoucí vesmírný objevitel znát a naučí se používat řadu nástrojů, které bude během své vesmírné kariéry používat. Ať už jde o 3D modelování, programování nebo využívání snímkovacích družic k průzkumu Země z oběžné dráhy. Vyjmenovat planety Sluneční soustavy už taky určitě umíš, ale co třeba vyjmenování exoplanet v soustavě TRAPPIST-1? Nastartuj svou vesmírnou kariéru už teď!

Kurz se koná každé pondělí od 16:00 do 17:30.

Kapitoly z matematiky pro 9. třídu

Máš rád/a matematiku? Přijď si prohloubit znalosti středoškolské matematiky a podrobněji probrat některé její kapitoly. Kurz je určen i pro opakování na přijímací zkoušky na střední školy. Součástí bude i podrobné propočítání zadání z matematických olympiád. Určeno pro žáky devátých tříd. Na tento kurz bude navazovat kurz od ledna 2024 do dubna 2024.

Kurz se koná každé úterý od 16:00 do 17:00 a od 17:00 do 18:00.

Photo-past

Viděli jste staré fotky a zajímá vás, jak je mohli udělat, když nebyly mobily? A proč jsou některé jen černobílé? V kroužku dokážeme udělat takové snímky i dnes. Naučíme se základy focení na analog a řekneme si, proč a jak to funguje. Zapracujeme taky v laborce a analogovými fotkami určitě překvapíme kamarády, příbuzné i sebe. Každý může buď používat vlastní vybavení, třeba po babičce nebo dědovi, nebo mu půjčíme nějakou analogovou klasiku.

Kurz se koná každý čtvrtek od 16:00 do 17:30.

Dobrodružství minulosti

Vstupte s námi do světa minulosti. Tento fascinující program přináší dětem jedinečnou příležitost vydat se na nezapomenutelnou cestu časem a prozkoumat tajemství historie. Během kroužku se malí účastníci nejen seznámí s nejrůznějšími obdobími, ale také se stanou dočasnými obyvateli starověkého Egypta. Naše dobrodružství nekončí učením se o dávných civilizacích – děti se naučí číst hieroglyfy, získají dovednosti archeologů při vykopávkách a prozkoumají doby pravěku, starověku i středověku. Každá lekce je interaktivní a plná zábavy, ať už jsou na programu hravé aktivity, vědomostní soutěže nebo kreativní tvorba.

Kurz se koná každé úterý od 16:00 do 17:30.

Kurzy pro studenty SŠ

Zdravotníkem na zkoušku

Studium na lékařské fakultě je výzva! Přihlas se do kroužku, který povedou studenti pražských lékařských fakult, a zjisti, jestli je medicína pro tebe to pravé. Interaktivní formou ti přiblížíme různé oblasti zdravotnictví a odneseš si i praktické dovednosti, které uplatníš i v běžném životě. Ukážeme ti, že na lékařské fakultě se dají studovat i jiné obory než lékařství, a budeš mít jedinečnou příležitost ptát se na cokoliv, co tě zajímá.

Kurz se koná každý čtvrtek od 17:00 do 18:30.Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Poslední změna: 4. prosinec 2023 17:21 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám