Vánoční workshopy

Tyto Vánoce jsme si pro Vás připravili dvojici workshopů s vánoční tematikou. Přijďte v adventním čase vyzkoušet, že věda a Vánoce jsou si blíž, než si myslíte.

Vánoční fejetony

Workshop představuje „vánoční“ publicistiku bratří Čapků se zřetelem ke stylistice a typické motivice v díle obou bratrů, ale i k dobovému kontextu. Studenti se setkají s Karlovým nápadem na pronájem Mikulášů, s jeho přesnými postřehy stran vánočních příprav, s Josefovým dobráckým porozuměním zvířatům, otestují svou vlastní pasivní i aktivní zásobu a zhodnotí aktuálnost čapkovského odkazu.


Volné termíny jsou 8., 15. a 20. prosince


Kde se berou hvězdy?

Zdá se vám, že matematika nemá do Vánoc co mluvit? Opak je ale pravdou. Dokonce by to byla velká škoda, protože matematika neovlivnila pouze vánoční období, ale také kulturní přínos ve světě. Řeč je o ochranovské hvězdě. Mezi Čechy není sice tato symbolická betlémská hvězda příliš známá, přesto jsou s ní naše dějiny spjaty. Na počátku totiž nešlo o žádný obchodní artikl, nýbrž o pedagogickou pomůcku. Na workshopu si povíme něco z historie o příběhu této hvězdy, a hvězdu si především vyrobíme.


Autor fotografie: Ulrich van Stipriaan


Volné termíny jsou 14., 19., 20., 21. a 22. prosincePoslední změna: 1. prosinec 2023 13:25 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám