• Aktuality

Aktuality

Nevíte jaký kurz si vybrat? Zkuste Den s Didaktikonem!

Chcete přijít se školou na exkurzi a nevíte, jaký kurz si z naší nabídky vybrat? Nebo byste prostě a jednoduše chtěli vyzkoušet co nejvíc věcí a nemůžete se rozhodnout? Připravili jsme pro vás komponovaná dopoledne, kdy si žáci mohou vybrat z několika workshopů přímo na místě.

29. prosince 2023


Program k výročí 100 let úmrtí Franze Kafky

Celý Kampus Hybernská se na jeden týden promění v "Kafkus" Hybernská, prostor, který bude oslavovat dílo a odkaz tohoto pražského německy píšícího autora. V týdnu od 18. do 22. března u nás můžete navštívit speciální workshopy s kafkovskou tematikou jako je debata s českými filozofy o otázkách etiky, workshop ke hře Playing Kafka a mnoho dalšího.

23. února 2024


Nový workshop Místo je jakýmsi simulátorem reality

Doktorandka PedF UK Aneta Fodorová ve svém novém workshopu s názvem Místo prostřednictvím inovativních vzdělávacích technik ukazuje, jakým způsobem lze rozvíjet schopnosti interpretace, naslouchání druhým i sobě samým ale také spolupráci ve skupině. Workshop si u nás můžete vyzkoušet od 15. do 26. dubna.

15. února 2024


Soutěž Czech Wiki Photo zná své vítěze

Pátý ročník soutěže o nejlepší fotku nahranou na svobodné úložiště Wikimedia Commons zná své oceněné. Vítězné fotografie v kategoriích Vytvořeno člověkem, Příroda a Společnost, kultura a události společně s dalšími soutěžními snímky si můžete do konce února prohlédnout v naší galerii. Posláním soutěže Czech Wiki Photo je propagovat svobodnou tvorbu a její dostupnost pro všechny.

2. února 2024


Didaktikon cílí i na žáky z domácího vzdělávání

Didaktikon, vzdělávací centrum Univerzity Karlovy a Kampusu Hybernská, navštívilo během roku a půl od otevření již několik set základních a středních škol. Ale teprve letos před Vánoci využily jeho služeb i děti z domácího vzdělávání. „Už vám někdy někdo řekl, že si máte sbíječkou něco natlouct do hlavy? Tak dneska to uslyšíte nejméně třikrát,“ přivítal je trochu netradičně na workshopu Planety v hrsti lektor Jan Spratek.

18. ledna 2024


Příhlášky na jarní kroužky jsou stále otevřené

Máte zájem o vědu a chcete si vyzkoušet, jaké to je studovat na Univerzitě Karlově? Stále váháte, zda je váš vysněný obor ten pravý pro vás? Nabízíme vám jedinečnou příležitost vyzkoušet si to v rámci jednoho z šesti našich kroužků. Začínáme už v týdnu od 19. února 2024 a budou probíhat pravidelně každý týden až do června.

1. ledna 2024


Nabídka vánočních workshopů

Že Vánoce a věda nejdou dohromady? Tak to jste na omylu! Připravili jsme pro Vás speciální vánoční workshopy pro školy! Věděli jste, že bratři Čapkové se ve své tvorbě Vánocům věnovali? Přijďtě si připomenout jejich fejetony s vánoční tématikou. Nebo byste se radši dozvěděli něco o historii ochranovské hvězdy, symbolu Vánoc u na našich německých sousedů. A jednu takovou hvězdu si společně i vyrobíme!

17. listopadu 2023


Juračkova fotografie na obálce National Geographic

S autorem fotografií současné výstavy v Didaktikonu „Velmi křehké kurnýře“ Petrem Janem Juračkou vyšel rozhovor v nejnovějším čísle National Geographic. Obálku časopisu zdobí jeho fotografie, která posloužila i jako titulní fotografie na obálce jeho nové knihy Něha Himaláje.

5. listopadu 2023


Co mají společného zebry a nadaní? Odpověděla minikonference

Nenajdete dvě zebry se stejnými pruhy, což o nadaných platí také. V úterý 10. října se v Didaktikonu konala minikonference na téma Sdílení zkušeností s prací s nadanými na Gymnáziu Na Zatlance. Na místě diskutovali odborníci i pedagogové, představen byl i ucelený program na podporu nadání pod názvem GrowZ.

26. října 2023


Snazší pochopení díla Franze Kafky skrze videohru

Novou hru ze studia Charles Games s názvem Playing Kafka otestovali první studenti. Přečtěte si článek, jak studenti smíchovské průmyslovky hru vnímali a jaké si z ní odnáší pocity. Na hru i následný workshop k ní se můžete těšit u nás ve vzdělávacím centru už od ledna 2024. Vžijte se se studenty do postavy Josefa K. a prožijte s ním Proces na vlastní kůži.

25. října 2023
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám