• Aktuality

Aktuality

Nově nás můžete navštívit i virtuálně

Chtěli byste nás navštivit se školou, ale nejprve se chcete podívat, jak to u nás vlastně vypadá? Nebo hledáte prostor na Vaši akci pro učitele a potřebujete zjistit, zda se k nám Vaše akce vůbec vejde? Nově můžete vše zjistit z pohodlí domova díky virtuální prohlídce! Prohlídka obsahuje interaktivní prvky a některé z exponátů si tak můžete vyzkoušet i u Vás doma.

20. března 2023


Přednáška U3V z 12. 4. se přesouvá na 11. 4.

Přednáška Univerzity třetího věku, která se koná u nás v Didaktikonu se přesouvá z 12. 4. na 11. 4. 2023.

Letní semestr se skláda z přednášek a seminářů, které představí umělou inteligenci ve světle například lingvistiky, náboženství, fyziky, pedagogiky. 

16. března 2023


Eliška Jandová o vědě ráda mluví, ale s pipetou se cítí líp

Koncem září vyhrála národní finále soutěže FameLab.V mezinárodním on-line finále v Cheltenhamu nyní získala stříbro! Budoucí molekulární bioložka Eliška Jandová, studentka Přírodovědecké fakulty UK, ve svém vystoupení nastínila naději pro pacienty s rakovinou.

25. listopadu 2022


Student to ví. Wikipedia hledala v Didaktikonu nové editory

„Univerzitní student je ideální editor Wikipedie, protože je nejblíž aktuálním poznatkům a ví, co je v jeho oboru v ‚kurzu',“ říkala Klára Joklová, výkonná ředitelka Wikimedia ČR před zahájením akce editaton, jež se konala 23. listopadu též v Didaktikonu.

24. listopadu 2022


Studenti středních škol se utkali v mezinárodní fyzikální souteži

V pátek 4. 11. se v Didaktikonu konala mezinárodní soutěž Fyzikální Náboj. 15 týmů složených vždy z 5 středoškolských studentů se snažilo vyřešit co nejvíce úloh na čas. Utkali se s dalšími týmy nejen z České republiky, ale také ze čtyř dalších evropských zemí.

9. listopadu 2022


Juniorská UK po osmé: Letos poprvé v Didaktikonu

Uvažujete o studiu na Univerzitě Karlově a chcete vědět, jak to na ní chodí? Zajímáte se o přírodní, lékařské nebo společenské vědy? Univerzita Karlova nabízí unikátní možnost účastnit se programu, který vás provede nejenom zajímavými zákoutími vědy.

25. října 2022


Nový akademický rok odstartoval v Kampusu Hybernská

Koncert, přednášky, autorská čtení nebo exkurze po Kampusu Hybernská, který se tak představil nejen novým studentům jako místo společných setkávání, kde se mohou vzdělávat, bavit i odpočívat. To vše doprovázelo oslavy začátku semestru na Univerzitě Karlově.

4. října 2022


Přednáška vítězky Science slamu (FameLab) 2021: Neztrácej čas a spi

V pondělí 3. 10. od 17.00 se rámci zahájení akademického roku v Kampusu Hybernská koná v Didaktikonu přednáška loňské vítězky popularizační soutěže Science Slam (nyní FameLab) Mgr. Lucie Urbanové o spánku a jeho přínosech.

3. října 2022


Noc vědců byla plná smyslů. A přinesla i vítězku FameLabu

Přes tři tisíce návštěvníků vidělo, slyšelo, cítilo, ochutnalo či se dotklo vědy. V pátek 30. září proběhla již tradiční Noc vědců. Univerzita Karlova přichystala pro děti i dospělé na osmdesát aktivit. Mimo jiné i finálový večer FameLab, který vyhrála Eliška Jandová z pražské „Přírodovědy“.

30. září 2022


Letošní finalisté FameLab proškoleni. Kdo vyhraje?

O víkendu proběhlo velké FameLab školení, kde finalisté a finalistky získali tipy a triky, jak ještě zlepšit své vystoupení či jak lépe komunikovat vědu. Finálový večer proběhne 30. září ve vzdělávacím centru Didaktikon v Kampusu Hybernská.

14. září 2022
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika

didaktikon@cuni.cz


Jak k nám