• Aktuality

Aktuality

Chcete vědět jako první o nových termínech workshopů?

Protože víme, že přes léto si chtějí učitelé hlavně odpočinout a nesledovat e-mail, nabízíme možnost nechat se upozornit na otevření přihlašování na workshopy SMS. Chcete mít jistotu, že budete mezi prvními, kdo se dozví, až přihlašování na školní rok 2024/25 spustíme? Nechte nám své telefonní číslo a my Vám pošleme SMS.

12. června 2024


Nové černové termíny workshopů

Vypsali jsem nové termíny workshopů na téma Zdraví na měsíc červen. Přijďte se stát lékařským detektivem, zastavit infekci ze Springfieldu nebo pomoct panu Burnsovi vymyslet nový burger, který mu pomůže snížit obsah cholesterolu v krvi. Máme nové termíny i workshopu Smysly, během kterého si můžete otestovat své vlastní smysly a porovnat je s překvapivými schopnostmi některých druhů zvířat.

28. května 2024


Den otevřených dveří ve vzdělávacím centru Didaktikon

Didaktikon, vzdělávací centrum Univerzity Karlovy, se 6. května otevřelo odborníkům z oblasti školství. Již téměř dva roky nabízí vzdělávací programy především pro základní a střední školy a jeho návštěvnost stabilně roste. Cílem dne otevřených dveří bylo zvýšit povědomí o něm ještě více mimo oblast Prahy.

8. května 2024


Studentský tým pod mentoringem Jana Spratka uspěl v NASA

Tým českých středoškoláků ovládl v americkém Houstonu finále mezinárodní soutěže Conrad Challenge v ústředí americké vesmírné agentury NASA v Houstonu. Zvítězili s nápadem, jak na dálku opravit nefunkční družice. Jejich mentorem a rádcem byl i Jan Spratek, kterého můžete potkat na workshopech pro školy ve vzdělávacím centru Didaktikon.

2. května 2024


V květnu se můžete těšit na program Za školou i na Den češtiny

Protože víme, že období maturit je náročné nejen pro maturující studenty, ale i pro všechny ostatní, připravili jsme si speciální program pro nematurující ročníky. Přijďte se svou třídou na dopolední program, který si pro vás připravily fakulty UK. Těšit se můžete na naše osvědčené workshopy, ale i na mnoho novinek, které budeme exkluzivně nabízet jen v těchto dnech. 28. 5. navíc proběhne Den češtiny, těšit se můžete na tematické workshopy pro žáky i učitele.

29. dubna 2024


Studenti UK učí v Didaktikonu. Pod Drobnohledem

Jak souvisí fotosyntéza se svobodou? Třeba tak, že o obou vypráví žákům základních škol lektoři jen o pár let starší. Vzdělávací centrum Didaktikon Univerzity Karlovy dlouhodobě pojímá část svého vzdělávacího programu v módu „studenti – studentům“. Až do konce dubna zde probíhá série dopoledních aktivit s názvem Pod drobnohledem, v nichž se žáci podrobí blízkému zkoumání jednak přírodních jevů, ale také blíže nahlédnou na své chování v nezvyklé situaci.

26. dubna 2024


Nová kategorie workshopů pro školy

Ve spolupráci s Českým egyptologickým ústavem jsme pro školy připravili hned několik nových workshopů. Pronikněte spolu s námi do tajemného světa starověkého Egypta, vyzkoušejte si psaní hieroglyfů či mumifikaci a zjistěte od těch nejpovolanějších, jak vypadá práce archeologa. U Egypta to ale nekončí, během workshopů o starověkém Řecku a Římě zavítáte na Olymp a zjistíte, jaké technické vymoženosti používali již staří Římané.

5. dubna 2024


Festival Kafkus Hybernská: Nové dimenze Kafkova díla

Kampus Hybernská se minulý týden, u příležitosti stého výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky, proměnil v Kafkus. Didaktikon zorganizoval hlavně pro žáky středních a základních škol přednášky, workshopy nebo pop-artovou výstavu, jejichž pojítkem byl právě nejslavnější pražský německy píšící spisovatel.

28. března 2024


V roce 2024 už Didaktikonem prošlo přes 2000 žáků!

Návštěvnost Didaktikonu stále roste a nás to nesmírně těší! Jen mezi lednem a březnem tohoto roku nás navštívilo přes 2000 žáků a žákyň základních a středních škol! Pro srovnání v minulém roce prošlo našimi workshopy přes 3500 žáků základních a středních škol. Pokud chcete znát všechny statistiky z loňského roku, podívejte se do naší Výroční zprávy za rok 2023.

26. března 2024


Inspirativní ženy na Karlovce: Mějme se rády a sportujme

Jaké jsou ženy ve vrcholných pozicích? Jak se chovají a přemýšlí, jakými lidmi se obklopují? A proč u toho mnohé i cvičí? Nejen proto, že letos pomyslnou štafetu akce Ženy, které inspirují k Mezinárodnímu dni žen, která proběhla v pátek 8. března v Didaktikonu v Kampusu Hybernská, převzala Fakulta tělesné výchovy a sportu UK.

9. března 2024
Máte dotaz ?
Kontakty

Didaktikon | Kampus Hybernská

Hybernská 4

Praha 1, 110 00

Česká republika


Jak k nám